Kontakt

Email

©2023 by Dr. Mark. Proudly created with Wix.com

Zakres działań

Zajęcia edukacyjne dla szkół  gimnazjum

Oferta skierowana do szkół, gimnazjów czy też kół naukowych działąjących przy szkołach, mająca na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży wiedzy o gatunku pies. Konstrukcja zajęć każdorazowo zapewnia przeprowadzenie bloku teoretycznego, jak i warsztaty, gry, zadania do wykonania z naszymi psami terapeutycznymi.

Imprezy okolicznościowe, pikniki z psami

Oferta, która może wypełnić czas niejednej imprezy okolicznościowej takiej jak: urodziny, imieniny, bal, pikniki tematyczne dla rodzin i imprezy integracyjne w firmach. W zależności od potrzeb, wieku odbiorców czy ilości uczestników indywidualnie tworzymy program danej imprezy, na której główną atrakcją mają być nasze psy.

Zajęcia edukacyjne dla przedszkoli

skierowana do publicznych i prywatnych przedszkoli oraz żłobków. W zależności od grupy wiekowej 3, 4, 5 i 6 latków dostosowujemy poziom zajęć do możliwości maluchów na ich etapie rozwoju. W trakcie spotkania staramy się przekazać najważniejsze zasady związane ze zrozumieniem świata psów, jak i zorganizować dzieciom ciekawe zabawy z udziałem naszych czworonogów.

Zajęcia terapeutyczne


Oferta pracy stricte terapeutycznej czy też związanej z rehabilitacją osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych, wychowawczych i terapeutycznych. Z uwagi na specyfikę indywidualnych problemów, programy i scenariusze tych zajęć są szczegółowo dostosowywane do konkretnych odbiorców, ich możliwości, deficytów i ograniczeń fizycznych.

Dogoterapia dedykowana dzieciom chorym na

autyzm klasyczny

może okazać się bardzo skuteczna i niezwykle stymulująca. Badania przeprowadzone na uniwersytecie Warwick dowiodły, że dzieci autystyczne, które miały regularny kontakt z psami, są zdecydowanie mniej agresywne i chętniej nawiązują kontakty z otoczeniem.
Wyszkolony pies może być doskonałym opiekunem i towarzyszem dziecka autystycznego. Połączenie oddziaływania dziecko-pies i dziecko-terapeuta jest kluczowe do osiągnięcia rezultatów. Terapeuta pełni dla dziecka rolę przewodnika, który naucza, jak się komunikować i bawić z psem.

Zajęcia dla seniorów

taki kontakt z psami, wzbogacony przez dogoterapeutę, przynosi same pozytywne skutki. Żywy kontakt ze zwierzęciem aktywizuje chorych seniorów, skłania ich do mówienia i przywoływania wspomnień.

Zajęcia dla osób skazanych oraz osadzonych

Psy nie oceniają, akceptują człowieka bez względu na to, co zrobił i kim jest. Obecność zwierząt uspokaja, a opiekowanie się nimi odbudowuje poczucie własnej wartości. Pozwala w szybszej resocjalizacji skazanych oraz powrotu do społeczeństwa.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now